logo
تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397
کد 30

 در ششمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه مطرح شد  

 در ششمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه مطرح شد  

 در ششمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه مطرح شد  
نیاز های صنعت و دانشگاه باید به یکدیگر گره بخورد. 
کارآفرین برتر کشور : اگر نیاز های دانشگاه و صنعت با مدل اقتصادی به هم گره بخورد نیازی به انجام سخنرانی و همایش نیست. 
محمدرضا جبارزارع در نخستین روز از ششمین همایش ملی تعامل صنعت و دانشگاه بیان کرد : در شرایط تحریم شرکت هایی موفق هستند که  بیش از سایر شرکت ها فعالیت می کنند و تحریم را فرصتی برای پیشرفت می دانند . 
 
وی با انتقاد از نبود امنیت در تولید افزود : راه اندازی خط تولید برخی از محصولات واقعا ساده است ولی این امنیت وجود ندارد که با تغیر دولت ها ، بخش نامه های تولید نیز تغیر می کند . 
این کار آفرین نمونه با اشاره به نبود حمایت از تولیدکنندگان افزود : امروز نقش مراکز علمی از مراکز نظامی بیشتر است و باید  بخش های علمی را جهت نقش آفرینی در تولید  وارد این  جریان کرد . 
جبارزارع ادامه داد :تولید کنندگان نیاز به تقدیر های ظاهری ندارند و باید به عنوان تقدیر موانع تولید از سر راه تولید کنندگان برداشته شود که حذف موانع  تولید باعث رونق صنعت و آبادی جامعه خواهد شد. 
وی افزود :  دیدگاه بنده این است اگر نیاز های دانشگاه و صنعت با مدل اقتصادی به هم گره بخورد نیازی به انجام اینگونه سخنرانی و همایش ها نیست. 
این فعال بخش خصوصی ادامه داد :نیاز سنجی باید واقعی باشد، مدل هایی که طراحی کرده ایم و با شکست رو به رو شده است بر اساس نیاز واقعی نبوده . 
جبار زارع با اشاره به عدم حمایت از شرکت های دانش بنیان افزود : شرکت های دانش بنیان رشد می کنند و ایده های خود را مطرح می کنند ولی  به دلیل نبود سرمایه گذار موفق نخواهند شد و  با تعطیلی مواجه می شوند . 
وی در پایان با اشاره به نقش مهم مدیران در رشد مراکز مختلف صنعتی تصریح کرد : اگر بخواهیم موفق باشیم باید ریسک پذیر باشیم و همچنین  جسارت و استقلال در عمل را به مدیران بازگردانیم.